Dane kontaktowe
- Aktualności - terminy
- Kursy cząstkowe - kompletne:
Kurs podstawowy 2D - Kurs zaawansowany 2D
- Kurs podstawowy 3D
- Kurs zaawansowany 3D
kursy projektowania wnętrz: - Kurs bazowy aranżacji wnętrz
- Kurs aranżacji 2D
- Kurs aranżacji 3D
Pakiety szkoleń: - Pakiet AutoCad MAX
- Pakiet Aranżacja wnętrz
- Aranżacja wnętrz teoria
- Pakiet "Wszystko w 2D"
Bloki tematyczne: - Wszystko o wydrukach
- Praca z mapami
- Koordynacja projektu
- Szkolenia zamknięte
Inne - Ceryfikaty
- Zakres szkoleń
- Cele szkolenia
- Który kurs wybrać
- Deklaracja zgodności
- Wykładowca
A-2 Kurs zaawansowany 2D - 21 godzin lekcyjnych
Terminy:
Dzienny 20 godzin lekcyjnych: od środy
do piątku w godzinach 9:00-15:00 (3 dni)
Weekendowy 20
godzin lekcyjnych: piątek 18:15-21:00 sobota i niedziela w godzinach 9:00-16:00 (3 dni)
Kurs przeznaczony jest dla osób pracujących w programie AutoCAD czujących potrzebę dalszego rozwoju, osoby które ukończyły nasz kurs podstawowy po roku 2016 moga rozpocząc od drugiego dnia szkolenia uzyskując rabat 30%. Szkolenie ukierunkowane jest na osoby związane z branżą architektoniczną oraz budowlaną i instalacyjną. W tych branżach kompletny projekt zwykle wykonywany jest przez kilka firm. Celem zajęć jest nauczenie się jak przygotować projekt, zarówno wtedy kiedy jesteśmy osobą wykonującą pierwszy projekt jak i w sytuacji kiedy nasz projekt jest kolejnym etapem i wykonujemy go na bazie projektów wykonanych przez innych projektantów.Omawiane są tematy głównie związane z branżą budowlaną i instalacyjną również, gdy projekty dotyczą pracy na mapach do celów projektowych zarówno cyfrowych jak i rastrowych. A, zatem skierowany jest do projektantów i firm telekomunkacyjnych, gazowych, architektonicznych, elektoinstalacyjnych. W trakcie wykonywania tych projektów poznajemy tematy opisane poniżej.
Bloki i atrybuty, bloki dynamiczne - uczą się Państwo tworzenia bloków oraz wykorzystywania ich w innych projektach. Tworzenia własnej i korzystania z gotowych bibliotek. Wykonujemy bloki obiektów rzeczywistych jak i symboli, w blokach zawieramy atrybuty (możliwość wygodnego wpisywania tekstu np. mogą Państwo przygotować symbol gniazda elektycznego, a po jego wstawieniu zostaną poproszeni o podanie numeru obwodu elektrycznego) jednocześnie tworzymy bloki, które będą automatycznie dostosowywały się do każdej skali. Wykorzystywanie bloków do sporządzania dokumentacji technicznej, opracowywania ich w bazach danych , arkuszu kalkulacyjnym, tworzenie zestawień na podstawie rysunku (zagadnienie zestawień wykonywane przy użyciu alternatywnego oprogramowania w wersji darmowej).
Przygotowanie do pracy z mapami - szczególnie istotna jest umiejętność przygotowania projektu na mapie rastrowej. Wykonujemy wszystkie typowe czynności wstępne, aby rozpocząć nasz projekt mając w tle optymalnie przygotowaną mapę. Tworzymy typowy projekt na podkładzie rastrowym w skali 1:500 w metrach
Szablon - tworzymy od podstaw szablon na podstawie którego zostaną wykonane kolejne projekty co ma na celu przyśpieszenie rozpoczęcia pracy, spójnosci projektu składajacego się z wielu rysunków pod względem wizualnym. Elementy które projektujemy to przede wszystkim style: tekstu, wymiarowania, wielolinii odniesienia oraz tabeli. Ponadto ustawiamy prawidłowe parametry rysunku i tworzymy arkusz wydruku.
Arkusze - przygotowujemy arkusze wydruków. Arkusz to przestrzeń w której rysujemy ramkę, wstawiamy metrykę rysunku i umieszczamy nasz projekt w odpowiedniej skali. Arkusz jest powiązany ustawieniami z naszą drukarką, ploterem lub sterownikiem do wydruku do pliku PDF. Szczególnie projekty wykonywane na mapach wymagają umiejętności przygotowania do wydruku składającego się z wielu arkuszy obejmujących wielokilometrowy obszar. Czasami stosowane jest obracanie projektu do wydruku, oraz bardziej zaawansowane umiejętności drukowania podkładów geodezyjnych tak, aby nie przysłaniały naszego projektu. Omawiamy najczęstsze problemy i rozwiązania jakie pojawiają sie w tych sytuacjach.
Projekty architektoniczno-budowlane - na podstawie przygotowanego szablonu tworzymy od podstaw typowy projekt budowlany w skali 1:50. Wykonując projekt korzystamy z wszelkich metod przyśpieszających jego tworzenie. Korzystamy z wcześniej zaprojektowanych elementów rysunkowych i opisowych.
Praca zespołowa, X-Ref - projekty wykonywane na tym kursie wykonywane są tak jak wykonuje się je w biurach projektowych gdzie nad projektem pracuje kilka osób oraz podwykonawcy. Każdy projekt podzielony jest odpowiednio na branże i zadania projektowe. A, zatem na bazie pierwszego projektu wykonujemy kolejne rysunki branżowe. To właśnie dzięki tej metodzie pracy nad projektem pracuje jednocześnie cały zespół , następnie sprawdzane są nieuniknione kolizje i nanoszone poprawki.
Wydruk - Kończymy wykonaniem profesjonalnego wydruku do PDF, w którym możemy później jeśli zajdzie konieczność (pracując już w Acrobacie) ukrywać warstwy (np. kreskowanie, wymiary itp.)
Pogłębianie i poszerzanie wiedzy proponujemy na Kursie podstawowym 3D.